BLOG

Zalety wykorzystania desek kompozytowych na tarasach

Deski kompozytowe powstają z połączenia mączki drzewnej (od 40 do 60%) oraz tworzywa PCV. Dzięki takim proporcjom materiał do złudzenia przypomina drewno, a przy tym jest jeszcze twardszy i często bardziej estetyczny. Wszystkie te zalety sprawiają, że deski kompozytowe montowane są m.in. na tarasach. Dlaczego to tak dobry wybór i jakie są główne zalety tego produktu?

Charakterystyka i zalety desek kompozytowych

Deski kompozytowe do złudzenia przypominają drewno, nie mają jednak charakterystycznych sęków, dzięki czemu ich barwa jest jednolita. Bardzo często przywodzą na myśl różne gatunki egzotyczne, choć są od nich zdecydowanie tańsze. Potrzebują ponadto o wiele mniej zabiegów pielęgnacyjnych aniżeli drewno, w tym nie wymagają przeprowadzania corocznej impregnacji. Różnorodność dostępnych barw sprawia, że można dzięki nim uzyskać zarówno bardzo klasycznie wyglądające tarasy, jak i nieco bardziej nowoczesne. W przypadku tych drugich królują przede wszystkim kolory jasne, takie jak barwa marmurkowa desek kompozytowych LENTA, które mamy do zaoferowania naszym klientom. Opcję dla siebie znajdą także zwolennicy ciemniejszego wykończenia dzięki barwie antracytowej, czekoladowej i rustykalnej.

Jak dbać o tarasy z desek kompozytowych?

Po pewnym czasie każdy materiał ulegnie zniszczeniu, jeśli nie będziemy o niego prawidłowo dbać. Podobnie jest w przypadku desek kompozytowych, które powinny być zabezpieczane odpowiednimi środkami przeznaczonymi stricte do tego celu. Powinniśmy także regularnie usuwać z nich zacieki z deszczu, co możemy zrobić za pomocą specjalnych preparatów, które dodatkowo pomogą nam usunąć uciążliwe plamy z tłuszczu, olejów, węgla, sadzy oraz atramentu. Musimy ponadto dbać o to, aby nie doprowadzić do powstawania rys, np. w rezultacie przesuwania niezabezpieczonych nóżek mebli tarasowych, uszkodzenia te są bowiem bardzo trudne do zlikwidowania.

Tarasy kompozytowe mają wiele zalet, a jedną z nich jest nowoczesny wygląd i niższa cena niż przy wyborze różnych gatunków drewna.

Wróć do bloga